نخستين همايش بانوان دندان پزشك ايران، در روزهای نهم و دهم مهر ماه 88، با همكاري انجمن دندان پزشكي ايران، باشگاه پزشكان هنرمند و موزه دكتر سندوزي در فرهنگستان هنر برگزار گردید
اولین گردهمایی بانوان دندان پزشک ایران- مهر88
مصاحبه با دکترسپیده بانوا، دبیر همایش بانوان دندان پزشک ایران، 9مهرماه 1388

در حال بارگذاری برای پخش
اظهارنظر کاربران در مورد کنگره بانوان دندان پزشک
1st.Iranian Female Dentists Congress
اولین گردهمایی بانوان دندان پزشک ایران
9- 10 مهر ماه 1388- تهران- فرهنگستان هنر
شورای برگزاری
دبیر همایش: دکتر سپیده بانوا
دبیر علمی: دکتر هاله حشمت
دبیر اجرایی: دکتر فریبا احمدیه
مدیر اجرایی: بابک چمن آرا
سرپرست پوستر: دکتر مریم حوری زاد
سرپرست کارگاه: دکتر فرناز مهدی سیر
سرپرست تکنیسین ها: مهدی ابوالفتحی
امور دندان پزشکان هنرمند: دکتر نینا رهشناس، زهرا نعمت الهیان، پناه صلاحی
امور نمایشگاه: مهندس مرسده نادری، آزاده رضایی، مهدی ابوالفتحی
امور ثبت نام: جمیله طوقی، دکتر سیما علیزاده، دکتر رکسانا هاشمیان، شهلا حمیدی، الهام هدایتی، دکتر ندا تفضلی، دکتر مریم جباری، مریم خواجوی خان و همکاران کتابخانه دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی تهران
امور بین الملل: دکتر سعید نعمتی، دکتر محمدعلی صغیری
امور فرهیختگان: دکتر نگین نصوحی، دکتر ندا امین زاده، ملیکا فتاح، دکتر مهتا فضل یاب، مریم الیاسی، پریا مقصودی، دکتر سارا مجلل، دکتر فریده دارابی
امور مالی: شهرزاد حمیدی
مدیریت تصویری- هنری: سپیده ابطحی
طراح گرافیک: فروزان خیری
سایت: دکتر سید علی ارم
یاران اجرایی: دکتر مهتا فضل یاب، مریم الیاسی، دکتر مریم کلایی پور، دکتر نغمه فضل یاب، دکتر زینب همایی، دکتر ندا تفضلی، دکتر زهره جانفشان، دکتر مریم جباری، ندا آل زه، هدی مومنی، سمن پرتوی، سعیده آخوندان، رویا امیری دلویی، تهمینه صفایی، شیما عسکرزاده، شهرزاد جوادپور، آذین فرزاد، زهرا نعمتالهیان، روشنک قائمی، مریم سادات صابرنژاد، آناهیتا دهقانی، شیوا رفیع زاده، مریم سادات صابرنژاد، آناهیتا دهقانی، شیوا رفیع زاده، آرزو دین آرا، فائزه میرجلیلی، زهرا سلمانی، دنا نیکنام، محمد صفایی یزدی، کیوان مسگری، علیرضا شریف پور، امیر نابغ، امین قربانی، شادی جوادی، آرزو حکاک، نیلوفر نوروزی، غزال مفرد
داوران پوسترها: دکتر مهشید محمدی بصیر، دکتر دنیا صدری، دکتر مژگان قاضی، دکتر ماندانا ناصری، دکتر لادن اسلامیان، دکتر کتایون اصفهانی زاده، دکتر فهیمه اخلاقی، دکتر ماندانا خطیبی، دکتر فاطمه سرلتی، دکتر فاطمه شهسواری
دبیرخانه انجمن دندان پزشکی ایران: محمد شاپوری، سهیلا اخترشناس، افسانه ابراهیمی، زهرا روح الهی، تیدا یوسفی، ترمه شمیرانی، فریبا آذربایجانی، لیلا عباسی، افسانه یزدیان، منوچهر درویشی زاده، منوچهر بشیری، حامد درویشی زاده
روابط عمومی و تبلیغات: دکتر لیدا مومنی، دکتر صنم بریزدانی، جمیله طوقی
پیام دبیر همایش
The First Iranian Congress of Women Dentists
دندان پزشك گرامي
بانوان گروه بزرگی از جامعه بشری را تشکیل می دهند و در ایران و اغلب کشورهای دنیا بخش های مهمی از امور اجتماعی را علاوه بر رسیدگی به امور منزل ، عهده دار هستند.
بانوان دندانپزشک در این گروه بزرگ ، توانمندی خود را در تمام عرصه های علمی ، آموزشي و اجتماعی ثابت کرده اند. به جاست که برای نخستين بار در ایران ، در همايشي كه بانوان دندان پزشك ، خود مجري و ميزبان آن مي باشند گرد هم آييم و از بانوان دندان پزشك فرهيخته كه سال ها در امور آموزشي ، پژوهشي و اجرايي رشته دندان پزشكي فعاليت نموده اند تقدير نماييم .
با احترام بسیار ، شما دندان پزشک گرانقدر را به این گردهمایی ويژه دعوت می نمایم.

دبیر همایش

دکتر سپیده بانوا


پیام دبیر علمی همایش
همکار گرامی
نقش زنان در پيشبرد علم و آموزش پزشكي و دندانپزشكي كشور بر هيچيك از ما پوشيده نيست. همه ميدانيم بخش بزرگي از بار علمي و پژوهشي كشور هم در بخش درمان و خصوصا در بخش آموزش دندانپزشكي بر عهده اين عزيزان است.
در اين راستا برآن شديم تا از بانوان نخبه كشور مدد جسته و از ايشان بخواهيم آخرين دستيافته هاي خويش را در اين گرد همايي با رويكرد تازه هاي دندانپزشكي ارائه دهند. يقين داريم مي دانيم ايشان همانند هميشه دانسته هايشان را سخاوتمندانه در اختيار همكاران گرامي قرار خواهند داد.
حضور فعالانه و ارائه پيشنهادات و خواسته هاي شما همكاران گرامي ، گرمابخش اين محفل علمي خواهد بود.

دبير علمي

دکتر هاله حشمت

برای دیدن آلبوم عکس های کنگره روی تصویر زیر کلیک کنید
دکترسپیده بانوا، دبیر همایش بانوان دندان پزشک ایران، 9مهرماه 1388

نخستین گردهمایی بانوان دندان پزشک ایران
فرهنگستان هنر- مجموعه آسمان

نخستين همايش بزرگ بانوان دندان پزشك ايران با همكاري انجمن دندانپزشكي ايران، باشگاه پزشكان هنرمند و موزه دكتر سندوزي در فرهنگستان هنر برگزار مي گردد.
به گزارش دبيرخانه باشگاه پزشكان هنرمند، دكتر سپيده بانوا دبير نخستين همايش بزرگ بانوان دندانپزشك ايران با بيان اين مطلب اظهار داشت: نخستين همايش بزرگ بانوان دندانپزشك ايران با هدف تقدير از بانوان دندانپزشك فرهيخته در عرصه هاي مختلف هنر، دندانپزشكي و معرفي تازه هاي دانش در اين حوزه برگزار مي شود.
دبير نخستين همايش بزرگ بانوان دندانپزشك ايران تصريح كرد: در كنگره هاي مختلف كه در سالهاي گذشته برگزار شده بيشتر مسائلي كه از قبيل ايمپلنت و زيبايي مطرح بوده است و بحث پيشگيري در ساعات پاياني كنگره كه استقبال كننده كمتري دارد ارائه مي شود و در اين گردهمايي سعي شده به مبحث پيشگيري كه مهمترين پنل است بيشتر پرداخته شود، همانگونه كه در كشورهاي اروپايي به موضوع پيشگيري بسيار اهميت داده مي شود، به طوري كه 50 درصد كودكان زير 18 سال بدون پوسيدگي دندان هستند و اين موضوعي است كه ما كمتر به آن پرداخته ايم.
دكتر بانوا درخصوص تفاوت اين همايش با همايش هاي مشابه چنين اظهار داشت: در اين همايش علاوه بر ارائه پنل هاي تخصصي، با برپايي نمايشگاهي از آثار فرهنگي و هنري از بانوان دندانپزشك هنرمند نيز تجليل خواهد شد.
بانوا با توجه به اهميت و نقش هنر در ارتقاء سلامت جسم و روان گفت: به منظور عملياتي شدن نقش هنر در ارتقاء سلامت جسم و روان، بانوان دندانپزشك هنرمند نيز در راستاي اجرايي نمودن طرح فراگير هنر و سلامت شهروندي كه از سوي موزه دكتر سندوزي ارائه شده است نهايت تلاش و همكاري خود را براي ارتقاء سلامت شهروندان به ويژه در اشاعه فرهنگ بهداشت دهان مخصوصاً براي دانش آموزان با توجه به بازگشايي مدارس انجام خواهند داد.

نخستین گردهمایی بانوان دندانپزشک برگزار می شود
خبرگزاري دانشجويان ايران - واحد علوم پزشکي ايران
نخستین گردهمایی بانوان دندانپزشک 9 و 10 مهرماه با همکاری انجمن دندانپزشکی ایران در فرهنگستان هنر برگزار می شود.
دکتر سپیده بانوا رئیس نخستین گردهمایی بانوان دندانپزشک در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) واحد علوم پزشکی ایران گفت : هدف از برگزاری این گردهمایی تقدیر از بانوان دندانپزشک فرهیخته است . سالیان متمادی در جامعه فعالیت داشته اند و دارای تحقیق و پژوهش های ارزشمندی بوده اند و در حال حاضر به نوعی به فراموشی سپرده اند.
وی افزود : از مهمترین برنامه های علمی این گردهمایی ارائه تازه ترین مطالب دندانپزشکی در هر یک از رشته های دندانپزشکی است که شامل 11 سخنرانی است.
دکتر بانواتصریح کرد : در کنگره های گذشته تا به حال مطالبی از قبیل ایمپلنت ، زیبایی بیشتر مطرح بوده و مسئله پیشگیری که مهمترین اصل در دندانپزشکی است به ساعت های پایانی کنگره موکول می شود و بسیار کم اهمیت جلوه می شود ، مد نظر است.
همچنین سعی کرده ایم به مسائل دندانپزشکی و استرس های وارده به یک دندانپزشک خانم را بررسی کنیم و از بحث دندانپزشکی خشن بیرون بیائیم.


خبرگزاري جمهوري اسلامي‬
همايش. دندانپزشكان زن
نخستين همايش بزرگ بانوان دندانپزشك ايران با همكاري انجمن دندانپزشكي ايران، باشگاه پزشكان هنرمند و موزه دكتر سندوزي در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.
به گزارش روز جمعه ايرنا از دبيرخانه باشگاه پزشكان هنرمند،دبير نخستين همايش بزرگ بانوان دندانپزشك ايران هدف از برگزاري اين همايش را تقدير از بانوان دندانپزشك فرهيخته در عرصه‌هاي مختلف هنر،دندانپزشكي و معرفي تازه‌هاي دانش در اين حوزه، عنوان كرد.
سپيده بانوا اظهار داشت: بانوان دندانپزشك در اين گروه بزرگ، توانمندي خود را در عرصه‌هاي علمي،آموزشي و اجتماعي ثابت كرده‌اند و جا دارد كه براي نخستين بار در ايران در همايشي كه بانوان دندانپزشك به عنوان برنامه ريزان، مجريان و ميزبانان آن هستند گرد هم آيند و از بانوان داندانپزشك فرهيخته كه سال‌ها در امور آموزشي، فرهنگي و هنري، پژوهشي و اجرايي رشته دندانپزشكي فعاليت كرده اند، تقدير شود.
وي با اشاره به تفاوت اين همايش با همايش‌هاي مشابه تصريح كرد: در اين همايش علاوه بر ارائه پنل‌هاي تخصصي،با برپايي نمايشگاهي از آثار فرهنگي و هنري از بانوان دندانپزشك هنرمند نيز، تجليل مي‌شود.
بانوا با اشاره به برنامه‌هاي جنبي اين همايش بيان داشت: همچنين از برنامه‌هاي جنبي اين همايش، نمايشگاه گروهي آثار نقاشي،عكاسي و كاريكاتور بانوان دندانپزشك هنرمند است كه با همكاري باشگاه پزشكان هنرمند در مجموعه آسمان فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

بر اساس آخرین خبر دریافتی از دبیر اولین گردهمایی بانوان دندان پزشک ایران تاریخ برگزاری همایش از تیرماه به نهم و دهم مهر ماه 88 تغییر یافت.

دکتر سپیده بانوا دبیر اولین گردهمایی بانوان دندان پزشک ایران گفت: بانوان گروه بزرگی از جامعه بشری را تشکیل می دهند و در ایران و اغلب کشورهای دنیا بخش های مهمی از امور اجتماعی را علاوه بر رسیدگی به امور منزل، عهده دار هستند.
بانوان دندانپزشک در این گروه بزرگ، توانمندی خود را در تمام عرصه های علمی، آموزشی و اجتماعی ثابت کرده اند. بجاست که برای نخستین بار در ایران، در همایشی که بانوان دندانپزشک، خود مجری و میزبان آن می باشند گرد هم آییم و از بانوان دندانپزشک فرهیخته که سالها در امور آموزشی، پژوهشی و اجرایی رشته دندانپزشکی فعالیت نموده اند تقدیر نماییم .
گفتنی است این همایش با رویکرد تازه های دندانپزشکی آخرین دستیافته های خویش را ارائه می دهد.
ایردن- 1 تیر 88

اولین گردهمایی بانوان دندان پزشک ایران-The First Iranian Congress of Women Dentists