دانشکده دندان پزشکی اهواز

دانشکده دندان پزشکی اهواز Ahvaz Dental Faculty


دانشکده دندان پزشکی اهواز

نام
۱۳۷۲    آموزشکده تربیت بهداشتکاران دهان
۱۳۷۶    دانشکده دندان پزشکی جندی شاپور  اهواز
تأسیس۱۳۷۶
بنیانگذاردکتر محمود جهانگیر نژاد
محلاهواز
۱۳۷۲   آموزشکده بهداشتکاران دهان
۱۳۷۶   کوی گلستان . شهر دانشگاهی


تاریخچه مدیران

  • دکتر محمود جهانگیر نژاد
  • دکتر علیرضا علیدادی
  • دکتر فرامرز زکوی  اگر اطلاعات ولو محدودی دارید، برای ثبت در تاریخ دندان پزشکی در فرم زیر بنویسید و ارسال نمایید:
  نام کامل*
  ایمیل شما*
  پیام*
  کپچا
  CAPTCHA
  حروفی را که در تصویر می بینید تایپ کنید*  سایر اطلاعات

   

  تاریخچه دانشکده به نقل از دکترمحمدعلی افتخاری ( کتاب تاریخ دندان پزشکی ایران 1313 تا 1383)
   دانشگاه جندی شاپور اهواز در سال 1337 تأسیس شد و در سال 1372 مرکز بهداشتکار دهان و دندان در آن دانشگاه به وجود آمد. ساختمان دانشکده دندان پزشکی در همان محل مجموعه بهداشت کار دهان و دندان در سال 1376 با مساحت حدود 600 متر مربع آماده بهره برداری گردید. در سال تحصیلی 80-1379 طی ارزیابی به عمل آمده توسط مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه بالاترین رتبه کیفیت آموزشی را اخذ نمود و مورد تشویق مقامات وزارت خانه نیز واقع شد.
  اولین رئیس این دانشکده دکتر محمود جهانگیر نژاد و آخرین رئیس آن دکتر علیرضا علیدادی است.


  کتاب دانشکده های دندان پزشکی ایران-سال 1382
   ساخت دانشکده دندان پزشکی اهواز با پیش طرح بهداشت کار دهان و دندان در سال 1372 با مساحت حدود 6000 متر مربع شروع شد و در سال 1376 آماده بهره برداری گردید. در سال 80-79 طی ارزیابی به عمل آمده توسط مرکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه بالاترین رتبه کیفیت آموزشی را اخذ نمود و مورد تشویق مقامات وزارتخانه نیز واقع شد.

  اطلاعات کلی هیأت علمی و دانشجویان
  دانشکده دندان پزشکی  اهواز دارای 7 بخش می باشد که به علت کمبود فضای آموزشی بخشای جراحی وپروتز، بخشهای اطفال و ارتودنسی ،بخشهای اندو و ترمیمی با هم ادغام می باشند و تعداد 85 دستگاه یونیت فعال دارد، دارای 10 گروه آموزشی و تعداد 31 نفر عضوهیأت علمی و 176 نفر دانشجو که در رشته دندان پزشکی تحصیل میکنند . تعداد پذیرفته شدگان در رشته های تخصصی دندانپزشکی 7 نفر و تعداد فارغ التحصیلان این دانشکده 112 نفر می باشد.


  درباره دانشکده وب سایت دانشکده دندان پزشکی جندی شاپور اهواز- 27 خرداد 1387 
  اندیشه تأسیس دانشکده دنداپزشکی اهواز سالها پیش در ذهن مسئولین و دست اندرکاران دانشگاه وجود داشت و تلاشها و پیگیریهای جدی برای تأسیس این دانشکده از سال 1370 آغاز شد و سرانجام پس از افتتاح ساختمان اصلی دانشکده در بهمن ماه 1375 نخستین گروه دانشجویان پذیرفته شده تحصیلات خود را آغازنمودند. دانشکده دنداپزشکی  اهواز در سال 1376 و به دست مبارک رئیس جمهور وقت دکتر سید محمد خاتمی رسماً افتتاح گردید.  دانشکده دنداپزشکی  اهواز دارای 7 بخش میباشد که به علت کمبود فضای آموزشی بخشای جراحی وپروتز، بخشهای اطفال و ارتودنسی ،بخشهای اندو و ترمیمی با هم ادغام می باشند و تعداد 85 دستگاه یونیت فعال دارد، دارای 10 گروه آموزشی و تعداد 31 نفر عضوهیأت علمی و 176 نفر دانشجو که در رشته دندان پزشکی تحصیل میکنند. تعداد پذیرفته شدگان در رشته های تخصصی دندانپزشکی 7 نفر و تعداد فارغ التحصیلان این دانشکده 112 نفر می باشد.


  پیام رئیس دانشکده:
  دانشکده دندانپزشکی اهواز در سه زمينه خدمات آموزشی و پژوهشی و درمانی را به هموطنان عزيز و عموم علاقمندان ارائه می نماید اميد است با کمک تمامی صاحب نظران و انديشمندان ميهن اسلامی بخصوص همکاران فرهيخته در استان زرخيز خوزستان بتوانيم همچون گذشته و در راستای فرمايشات رهبری گام های بلندی در زمينه توسعه علم و فن آوری برداشته و با آموزش و تربيت متخصص
  در زمينه علوم دندانپزشکی زمينه گسترش اين علم را در محدوده جغرافيایی خود فراهم آوريم. اينجانب بعنوان يک عضو از خيل عظيم همکاران در دانشکده دندان پزشکی دست تمام دوستانی را که در اين زمينه علاقمند به همکاری باشند می فشارم و اميدوارم بتوانم سهم کوچکی  در توسعه ميهن اسلامی داشته باشم.
  دکتر فرامرز زکوی