دانشکده دندان پزشکی آزاد خوراسگان

دانشکده دندان پزشکی آزاد خوراسگان Mashhad Dental Faculty


دانشکده دندانپزشکی آزاد خوراسگان

نام
دانشکده دندان پزشکی آزاد خوراسگان
تأسیس١٣۷۲
بنیانگذاردکتر احمدعلی فروغی ابری
محلاصفهان
 ١٣۷۲ تا ١٣۷۷   كلاس های نظري در ساختمان هفتم تير و كلاس هاي عملي در كلينيك امام علي
 ١٣۷۷ تاکنون    علوم پايه در ساختمان هفتم  و دروس تخصصي و تمامي كلاس هاي عملي در دانشكده دندان پزشكي
خیابان جی . ارغوانیه


تاریخچه مدیران

  • دکتر
  • دکتر محمد کتابی از آبان ١٣۷۷ تا دی ١٣۸١
  • دکتر
  • دکتر محمد کتابی از اسفند ١٣۸٥ تاکنون  اگر اطلاعات ولو محدودی دارید، برای ثبت در تاریخ دندان پزشکی در فرم زیر بنویسید و ارسال نمایید:
  نام کامل*
  ایمیل شما*
  پیام*
  کپچا
  CAPTCHA
  حروفی را که در تصویر می بینید تایپ کنید*  سایر اطلاعات

  khorasgan dental schoolدانشکده دندانپزشکی خوراسگان
   

  تاریخچه دانشکده به نقل از دکترمحمدعلی افتخاری ( کتاب تاریخ دندان پزشکی ایران 1313 تا 1383)
  این دانشکده از سال 1372 اقدام به پذیرش دانشجو کرده و ساختمان آن رسماً در تاریخ 29/8/77 افتتاح گردید و در تاریخ 25/10/1382 دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان مورد تصویب و تأیید نهایی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.

  کتاب دانشکده های دندان پزشکی ایران -سال 1382
  این دانشگاه از سال 1372 اقدام به پذیرش دانشجو کرده و ساختمان آن رسما در تاریخ 29/8/1377 افتتاح گردید. در تاریخ 25/10/1381 دانشکده دندان پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان اصفهان مورد تصویب و تأئید نهایی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.

  اطلاعات کلی هیأت علمی و دانشجویان

  تعداد اعضای هیأت علمی:
              خانم            آقا
  استاد            -            1
  دانشیار            -            -
  استادیار            6            6
  مربی            2            1
  تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشکده:
              علوم پایه        دروس اختصاصی
  خانم            54                98
  آقا            26                63
  گروه های آموزشی مصوب: پریودنتیکس،اندودنتیکس، ارتودنتیکس، بیماری های دهان و تشخیص، جراحی دهان، فک و صورت، دندان پزشکی ترمیمی و مواد دندانی، دندان پزشکی کودکان
  نحوه آشنایی با دانشکده: دانشجویان تازه وارد طی یک جلسه معارفه با دانشگاه و دانشکده آشنا می شوند. به این دانشجویان دفترچه راهنما ارائه می شود که شامل قوانین و مقررات آموزشی است. به هیأت علمی دفترچه راهنما ارائه نمی شود.  


  وب سایت دانشکده دندان پزشکی آزاد خوراسگان- شهریور 1390
  دانشکده دندانپزشکی  آزاد خوراسگان (اصفهان) به عنوان دومین دانشکده دندانپزشکی در مجموعه دانشگاه آزاد در سال 1372 تاسیس گردید و اولین گروه دانشجویان آن در مهرماه 1378 فارغ التحصیل گردیدند.
  بر اساس نیاز دانشجویان سریعا طرح ساختمان دانشکده دندانپزشکی به اجرا در آمد و ساختمان دانشکده رسما در سال 1377 توسط رئیس دانشگاه آزاد  و هیات همراه افتتاح گردید. زیر بنای اولیه دانشکده 3000 متر مربع و شامل بخشهای جراحی، اندو،، ترمیمی، اطفال، ارتودنسی، پریو، پروتز، تشخیص، بیماریهای دهان، رادیولوژی، دندانپزشکی جامعه نگر و درمان جامع و نیز بخشهای لابراتواری و پره کلینیک و کتابخانه می باشد که به منظور افزایش کیفیت آموزش در سال 1384 ساختمان جدیدی با مساحت قریب به 1000 متر مربع به دانشکده اضافه گردید. همچنین در طرح توسعه دانشکده در سال 1390 بخشی از ساختمان مجاور دانشکده به این مجموعه الحاق شد که مشتمل بر بخشهای تخصصی رادیولوژی، بیماریهای دهان ، آسیب شناسی ، دندانپزشکی جامعه نگر و نیز مرکز تحقیقات دندانپزشکی می باشد.
  دانشجویان این دانشکده در 10 دوره متوالی توانستند مقام اول و یا مقام ممتاز امتحانات علوم پایه کشوری را کسب نمایند. همچنین تعداد زیادی از فارغ التحصیلان این دانشکده در دوره های تخصصی دانشگاههای کشور پذیرفته شده اند که بعضا پس از اتمام دوره تخصصی به عنوان عضو هیات علمی در دانشکده های کشور مشغول به کار می باشند.
  با موافقت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در سال   1387 دو رشته تخصصی پریو و اندو و در سال 1388 سه رشته تخصصی ارتو، اطفال، ترمیمی و در سال 1389 رشته رادیو و در سال 1390 دو رشته تخصصی بیماریهای دهان و تشخیص مورد تصویب قرار گرفت که به این ترتیب سالانه بیش از 20 نفر دانشجوی تخصصی به این دانشکده وارد شده و به تحصیل می پردازند.
  دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان در خرداد ماه 1387 برگزار کننده همایش کشوری دانشجویان دندانپزشکی و در آذرماه 1389 میزبان اولین سمپوزیوم بین المللی انجمن پریودنتولوژی ایران بود. همچنین این دانشکده پیشتر در برگزاری همایشهای تخصص اندودنتیکس و ارتودونتیکس با دانشکده دندانپزشکی اصفهان همکاری و مشارکت داشته است.


  www.boali.com
  از سال 1368 درخواست تاسيس دانشكده دندان پزشكي خوراسگان توسط دكتر فروغي رئيس دانشگاه آزاد خوراسگان به سازمان مركزي دانشگاه آزاد و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي تسليم گرديد و پس از موافقت اصولي آن وزارت مجوز تاسيس موقت توسط معاونت وقت وزارت بهداشت، به اين واحد دانشگاهي داده شد و از آن سال تلاش هاي فراواني توسط رئيس واحد و ديگر مسئولين در جهت احداث آن انجام گرديده است و بعد از سال ها تلاش اين زحمات به ثمر نشست و در تاريخ 29/8/1377 اين دانشكده رسما توسط دكتر جاسبي و هيات همراه افتتاح گرديد . زيربناي اين دانشكده در حدود 2580 متر مربع بوده و داراي بخش هاي تخصصي جراحي ، اندو ( درمان ريشه ) ترميمي، اطفال، ارتودنسي، پروتز ثابت و متحرك و تشخيص بيماريهاي دهان و راديولوژي و پريودنتولوژي مي باشد. اين دانشكده از سال 1372 اقدام به پذيرش دانشجو نموده است. از سال 72 تا 1377 اين دانشكده كلاس هاي نظري دانشجويان در ساختمان هفتم تير و كلاس هاي عملي آنها در كلينيك امام علي تشكيل مي شد. از سال 77 به بعد درس هاي علوم پايه دندان پزشكي ساختمان هفتم تير تدريس و دروس تخصصي و تمامي كلاس هاي عملي در دانشكده دندان پزشكي برگزار مي گردد، لازم به ذكر است كه كلينيك امام علي نيز تحت پوشش اين دانشكده قرار دارد و كلاس هاي جراحي در آن محل داير مي گردد. تعداد دانشجويان مشغول به تحصيل اين دانشکده 230 نفر مي باشد كه از اين تعداد 78 نفر پسر و 152 نفر دختر مي باشد.