دانشکده دندان پزشکی بابل

دانشکده دندان پزشکی بابل Mashhad Dental Faculty


دانشکده دندانپزشکی بابل

نام
١٣۷۰   آموزشکده تربیت بهداشتکاران دهان
١٣۷۲   دانشکده دندان پزشکی بابل
تأسیس١٣۷۲
بنیانگذاردکتر 
محلبابل
١٣۷۰   ساختمان استیجاری آموزشکده بهداشتکاران دهان
١٣۷۵   اجاره 2 ساختمان دیگر
١٣۸۱   جنوب شهر و درغرب پردیس دانشگاه علوم  پزشکی


تاریخچه مدیران

  • دکتر مهناز رئیسی
  • دکتر محمود خسروی
  • دکتر همایون علاقمند  اگر اطلاعات ولو محدودی دارید، برای ثبت در تاریخ دندان پزشکی در فرم زیر بنویسید و ارسال نمایید:
  نام کامل*
  ایمیل شما*
  پیام*
  کپچا
  CAPTCHA
  حروفی را که در تصویر می بینید تایپ کنید*  سایر اطلاعات

  babol dental school دانشکده دندانپزشکی بابل


  تاریخچه دانشکده به نقل از دکترمحمدعلی افتخاری ( کتاب تاریخ دندان پزشکی ایران 1313 تا 1383)
   مجوز تأسیس دانشکده دندان پزشکی در سال 1372 توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دنبال 2 سال فعالیت آموزشکده بهداشت کار دهان و دندان که محصول آن فارغ التحصیل شدن 28 دانشجو در این رشته بود صادر و در همان ساختمان استیجاری که قبلاً به عنوان آموزشکده بود مستقر گردید.
  اولین رئیس این دانشکده خانم دکتر مهناز رئیسی بوده و اکنون این سمت بر عهده دکتر محمود خسروی است.
  با پذیرش 35 دانشجو در سال 1372 دانشکده فعالیت رسمی خود را آغاز و تا سال 1375 با اجاره 2 ساختمان دیگر کلیه بخش های مورد نیاز خود را دایر کرد. در سال 1377 اولین دوره دانشجویان در رشته دکترای دندان پزشکی به تعداد 33 نفر فارغ التحصیل شدند. به موزات فعالیت آموزشی دانشکده و با کوشش و همت همه مسئولین ساختمان دانشکده دندان پزشکی به وسعت 11077 متر مربع در پردیس دانشگاه برای جمعیت دانشجویی به تعداد 445 نفر احداث و تجهیز گردید که در سال 1381 بهره برداری رسمی از آن همزمان با سفر رئیس جمهور به بابل آغاز شد.

  کتاب دانشکده های دندان پزشکی ایران -سال 1382
  مجوز تاسیس دانشکده دندان پزشکی در سال 1372 توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به دنبال دو سال فعالیت آموزشکده بهداشتکار دهان و دندان که محصول آن فارغ التحصیل شدن 28 نفر دانشجو در این رشته بود، صادر و در همان ساختمان استیجاری، که قبلا به عنوان آموزشکده استفاده می شد مستقر گردید. با پذیرش دانشجو در سال 1372 به تعداد 35 نفر فعالیت رسمی خود را آغاز و تا سال 1375 با اجاره 2 ساختمان دیگر کلیه بخش های مورد نیاز خود را نمود. در سال 1377 اولین دوره دانشجویان در رشته دکترای دندان پزشکی به تعداد 33 نفر فارغ التحصیل شدند. به موازات فعالیت آموزشی دانشکده و با کوشش و همت همه مسؤولین دست اندر کار، ساختمان دانشکده دندان پزشکی به وسعت 11077 متر مربع در پردیس دانشگاه برای جمعیت دانشجویی 445 نفر احداث و تجهیز گردید که در سال 1381 بهره برداری رسمی از آن هم زمان با سفر ریاست محترم جمهور به بابل آغاز شد. این دانشکده علاوه بر تربیت دانشجو در مقطع دکتری سالانه حدود 20 نفر دانشجو در مقطع کاردانی (پرستاری دندان پزشکی) نیز تربیت می کند و یکی از دو دانشکده تربیت پرستاری در کشور است.
  گروه های آموزشی مصوب: دندان پزشکی کودکان، پریودنتیکس، جراحی دهان، فک و صورت، بیماری های دهان و تشخیص
  نحوه آشنایی با دانشکده: دانشجویان تازه وارد طی یک اردوی شبانه روزی و یک جلسه معارفه با دانشگاه و دانشکده آشنا می شوند. به این دانشجویان دفترچه راهنما ارائه می شود که شامل تاریخچه و مشخصات کلی دانشگاه و دانشکده، قوانین و مقررات آموزشی، تسهیلاتی که دانشکده در اختیار دانشجویان می گذارد و نحوه استفاده از آنها، مرجع و نحوه رفع مشکلات دانشجویی از جمله مشکلات آموزشی، تحصیلی، مشاوره های خانوادگی و تربیتی و ... است. به هیأت علمی دفترچه راهنما ارائه نمی شود.
  این دانشکده علاوه بر تعداد 33 عضو هیات علمی، دارای 185 دانشجو در مقطع دکتری دندان پزشکی و 35 دانشجو در مقطع کاردانی پرستاری دندانپزشکی شاغل می باشد


  درباره دانشکده وب سایت دانشکده دندانپزشکی بابل - تیر 1389
    مجوز تأسيس دانشكده دندانپزشكي دانشگاه علوم پزشكي بابل در سال 1372 توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي بدنبال 2 سال فعاليت آموزشكده بهداشتكار دهان و دندان صادر گرديد.  با پذيرش دانشجو در سال 72 به تعداد 35 نفر فعاليت رسمي خود را آغاز و در سال 1377 اولين دوره فارغ  التحصيل خود را به جامعه اسلامي تقديم نمود . بموازات فعاليت آموزشي دانشكده ، ساختمان دانشكده دندانپزشكي به وسعت 11077 متر مربع در پرديس دانشگاه احداث و ساختمان آموزشي آن كه از موقعيت بسيار ممتازي در سطح دانشكده هاي دندانپزشكي برخوردار است در سال 1380 به بهره برداري رسيد. هم اكنون بخشهاي مختلفی در این دانشکده داير و وظيفه آموزشي دنشجويان را بعهده دارند . این دانشکده علاوه بر تعداد 33 عضو هیات علمی، دارای 185 دانشجو در مقطع دکتری دندانپزشکی و 35 دانشجو در مقطع کاردانی پرستاری دندانپزشکی شاغل می باشد..