دانشکده دندان پزشکی یزد

دانشکده دندان پزشکی یزد Yazd Dental Faculty


دانشکده دندانپزشکی یزد

نام
دانشکده دندان پزشکی صدوقی یزد
تأسیس۱۳۷۲
بنیانگذاردکتر احمد حائريان
محل

یزد

۱۳۷۲   دانشکده پزشکی 5 کیلومتری جاده یزد- بافق

۱۳۷۴   آموزشکده بهداشتکاران دهان

۱۳۷۶   ساختمان فعلی دانشکده دندان پزشکیتاریخچه مدیران

  • دکتر احمد حائریان
  • دکتر عبدالرحیم داوری  اگر اطلاعات ولو محدودی دارید، برای ثبت در تاریخ دندان پزشکی در فرم زیر بنویسید و ارسال نمایید:
  نام کامل*
  ایمیل شما*
  پیام*
  کپچا
  CAPTCHA
  حروفی را که در تصویر می بینید تایپ کنید*  سایر اطلاعات

   yazd dental schoolدانشکده دندانپزشکی یزد

  تاریخچه دانشکده به نقل از دکترمحمدعلی افتخاری ( کتاب تاریخ دندان پزشکی ایران 1313 تا 1383)
  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد از سال 1372 مجوز پذیرش دانشجو برای رشته دندان پزشکی را دریافت کرد. از مهر ماه همان سال اولین گروه این دانشجویان وارد دانشگاه شدند و برای گذراندن واحد های مربوط به علوم پایه به دانشکده پزشکی واقع در 5 کیلومتری جاده یزد- بافق معرفی شدند که از آن سال تا کنون تمام ورودی های این رشته، مقطع علوم پایه را در دانشکده علوم پایه پزشکی می گذرانند.
  در سال 1374 اولین گروه دانشجویان پس از قبولی در امتحان جامع علوم پایه، وارد مقاطع پری کلینیک و کلینیک شده و به صورت موقت در مرکز کوچکی که قبلاً مرکز بهداشت کاران دهان و دندان بوده به گذراندن بخش فانتوم و 4 بخش دیگر پرداختند. از ابتدای سال 1376 عملاً ساختمان دانشکده دندان پزشکی مورد بهره برداری قرار گرفت و از آن سال تا کنون تمام بخش ها فعال می باشند.
  ضمناً طرح توسعه دانشکده در دست اقدام است که با توجه به برنامه ساختمانی تا پایان شهریور 82 تکمیل و به دانشکده مزبور واگذار خواهد شد.
  در شروع کار این دانشکده دکتر احمد حائریان عهده دار پست ریاست بوده و اکنون دکتر محمد رضا طالبی این سمت را دارد.

  کتاب دانشکده های دندان پزشکی ایران -سال 1382
  دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد از سال 1372 مجوز پذیرش دانشجوی رشته دندان پزشکی را دریافت نمود. از مهرماه همان سال اولین گروه دانشجویان وارد دانشگاه شدند و برای گذراندن واحدهای مربوط به علوم پایه به دانشکدۀ پزشکی واقع در 5 کیلومتری جاده یزد- بافق معرفی شدند. که از آن سال تا کنون تمام ورودی های این رشته مقطع علوم پایه را در دانشکده علوم پایه پزشکی و دندان پزشکی می گذرانند. در سال 1374 اولین گروه دانشجویان پس از قبولی در امتحان جامع علوم پایه، وارد مقطع پری کلینیک و کلینیک شده و به صورت موقت در مرکز کوچکی که قبلا مرکز بهداشت کاران دهان و دندان بوده به گذراندن فانتوم و 4 بخش پرداختند. از ابتدای سال 1376 عملا دانشکده دندان پزشکی مورد بهره برداری قرار گرفت و از آن سال تا کنون تمام بخش ها فعال می باشند. ضمنا طرح توسعه دانشکده در دست اقدام است که با توجه به پیش بینی های به عمل آمده تا پایان شهریور 1382 تکمیل و به دانشکده واگذار می گردد.

  اطلاعات کلی هیأت علمی و دانشجویان

  تعداد اعضای هیأت علمی:
              خانم            آقا
  استاد            -            -  
  دانشیار            -            -
  استادیار            8            13
  مربی            3            5
  تعداد دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشکده:
              علوم پایه        دروس اختصاصی
  خانم            35                57
  آقا            27                61
  گروه های آموزشی مصوب: اندودنتیکس، پریودنتیکس، ارتودنتیکس، دندان پزشکی کودکان، پروتز های دندانی، دندان پزشکی ترمیمی، جراحی دهان فک و صورت، رادیولوژی دندان، فک و صورت و آسیب شناسی دهان و فک
  نحوه آشنایی با دانشکده: دانشجویان تازه وارد طی یک جلسه معارفه با دانشگاه و دانشکده آشنا می شوند. به این دانشجویان دفترچه راهنما ارائه می شود که شامل تاریخچه و مشخصات کلی دانشگاه و دانشکده است. به هیأت علمی دفترچه راهنما ارائه نمی شود.


  درباره دانشکده وب سایت دانشکده دندان پزشکی شهید صدوقی یزد- تیر 1389 
   دانشکده دندانپزشکی يزد در سال 1372 با رياست دکتر احمد حائريان راه اندازي و با پذيرش 26 نفر دانشجوی دندانپزشکی شروع به فعاليت نمود. داين دانشکده با زميني به وسعت 60000 متر مربع و زير بناي14 هزار متر مربع شامل قسمتهای اداری - آموزشی -درمانی (11 بخش آموزشي شامل: ارتودنسی ، اندودنتیکس ، بیماریهای دهان وتشخیص،  پاتولوژی دهان  ، پریودنتولوژی ، پروتزهای دندانی ، دندانپزشکی اطفال ، دندانپزشکی ترمیمی ، دندانپزشکی جامعه نگر ، رادیو لوژی دهان ، جراحی فک ودهان و صورت و درمان جامع ) و بخشهاي درماني ايمپلنت، معلولين و بيماريهاي خاص و کلاس درس ، اتاق جلسه،  كتابخانه، آمفي تاتر،کافی نت دانشجویان و اساتید، نمازخانه ،  سلف سرويس ، مهد كودك  ، سالن ورزشی ،  و پارکینگ وسایل نقلیه و...مي باشد. در حال حاضر تعداد دانشجويان مشغول به تحصيل 177نفر بوده که تا کنون تعداد 345 نفر فارغ التحصيل گرديده اند. هم چنين در سال 1387 بخشهاي تخصصي دندانپزشكي ترميمي، بيماريهاي دهان و تشخيص، ارتودنسي و اندودانتيكس فعاليت خود را آغاز نموده و در چهار رشته مذكور به پذيرش دانشجو اقدام نموده است.  هم اكنون رياست اين دانشكده بر عهده دكتر عبدالرحیم داوری مي باشد.